Christmas and New Year's Eve in the mountains

Christmas holidays in the mountains are among the most powerful winter experiences. Due to its altitude and unique climate, Pec pod Sněžkou has the prerequisites for a truly white Christmas. Whoever wants to try the new ski equipment they find under the tree is right to go to Pec or Velká Úpa.

Thanks to the location of the hotel in the center of the Pec pod Sněžkou ski resort, we are a suitable place for ski holidays connected with New Year's Eve or Christmas holidays. New Year's Eve at a mountain cottage and a winter atmosphere with friends is the real spice of life that we should all indulge in!

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu a centrum Pece pod Sněžkou.

Více »

Gastronomie

V hotelu PECR WELL se nachází kavárna a cukrárna. Připravujeme zde domácí dezerty a zákusky. V PECR DEEP se chystáme provozovat restauraci s českou a moderní gastronomií.

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené akční balíčky pro každého z Vás! Přijďte si k nám odpočinout a využít našich služeb za bezkonkurenční ceny.

Více »