Krkonoše Mountains cycling routes

Cycling is a symbol of an active vacation today. Cycle routes are routes for cyclists marked with traffic signs. In the Krkonoše Mountains, you can find a lot of cycling routes - it is actually more appropriate to talk about cycling-hiking trails because cycling routes are by road. On the contrary, cycling-hiking trails often lead through the terrain, on unpaved roads and trails. If you like a hilly countryside with occasional climbs and long descents, unforgettable views and beautiful nature, the Krkonoše Mountains and their cycling routes are just right for you.

www.hory-krkonose.cz

 

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu a centrum Pece pod Sněžkou.

Více »

Gastronomie

V hotelu PECR WELL se nachází kavárna a cukrárna. Připravujeme zde domácí dezerty a zákusky. V PECR DEEP se chystáme provozovat restauraci s českou a moderní gastronomií.

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené akční balíčky pro každého z Vás! Přijďte si k nám odpočinout a využít našich služeb za bezkonkurenční ceny.

Více »