Wellness & SPA

OPERATING TIME

Wellness and VIP zone

1:00 pm -10:00 pm

Private mini-Wellness

10:00 am -12:00 am

Massage

1:00 pm -10:00 pm
Massages are available on request at
 739 484 261
  wellness@pecr.cz
  • The private zone is from 10 am, with the opening hours being extendable on the basis of individual orders.
  • The opening hours can be extended based on individual orders
  • Our Wellness center is also open to the public. Stop by, whether you are a customer of the PECR hotel Wellness customer or not. We are happy to welcome you here and we will offer you our Wellness treatments.
  • The private mini-Wellness can only be made available to you after arranging it by telephone. Please do that at least one hour before you want to visit the mini-Wellness center.
  • For parents with children, our Wellness center is open daily from 1:00 pm to 3:00 pm.
  • We also offer a range of special discount events such as extended Wellness weekends or Wellness stays for two. Check our site regularly for the current range of offers!
  • Bathing suit-free area with the option of wearing a sarong or a bathrobe.

DO YOU NEED HELP? DO NOT HESITATE TO CONTACT US

+420 739 484 261

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu a centrum Pece pod Sněžkou.

Více »

Gastronomie

V hotelu PECR WELL se nachází kavárna a cukrárna. Připravujeme zde domácí dezerty a zákusky. V PECR DEEP se chystáme provozovat restauraci s českou a moderní gastronomií.

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené akční balíčky pro každého z Vás! Přijďte si k nám odpočinout a využít našich služeb za bezkonkurenční ceny.

Více »