Outdoor whirlpool

Operating temperature: 34 - 36 ° C

Recommended length of stay: approx. 10 -15 min.

The number of recommended cycles: 2 - 3

Whirlpool capacity: 5 - 6 persons

The whirlpool is designed for relaxation and hydromassage within the sauna procedure. The method of using is individual for everyone (as well as the stay in the whirlpool itself) and it is therefore necessary to use the whirlpool with discretion and, if necessary, consult with a specialist (sauna operator, doctor, etc.).

After entering the whirlpool, the gradually warming up of the muscles as well as hydromassage should occur. After the procedure is complete, it is necessary to cool the human body by means of a shower or a cooling pool. There is a need to relax a min. of 20 minutes between procedures to completely rest the muscles.

When entering, leaving and moving around the whirlpool, it is necessary to hold the installed handle and be aware of the increased possibility of the DANGER OF SLIPPING! Before entering the whirlpool, it is necessary to rinse in the shower!

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu.  Odpočiňte si ve venkovní výřivce, navštivte finskou či solnou saunu nebo parní lázeň. Objednat si můžete i masáže a zábaly. 

Více »

Gastronomie

Navštivte naši hotelovou restauraci Well. Ochutnejte staročeskou kulajdu, hovězí burger s domácími hranolkami nebo svíčkovou. Jako dezert doporučujeme lívance z podmáslí. Naše kuchyně  také připravuje pro hotelové hosty bohatý snídaňový bufet. 

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte  sport, odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené pobytové balíčky.  Z našich hotelových služeb si určitě vyberete ať už navštívíte naši hotelovou restauraci, využijete snídaňový bufet nebo navštívíte wellness centrum. Náš hotelový personál se postará o vaše pohodlí. 

Více »