Solar meadow

Possible time of stay: 4-15 min.

Recommended time of stay: 4 - 15 min. - According to the phototype of the tanning person

The number of recommended cycles: max. 1 cycle / day

Capacity: max. 4 people

Powerful solar lamps emit the light needed for light tanning and warming the bodies of people lying down, which is very close to real sunshine.

It is advisable to use regular sunbathing during metabolic disorders especially during the winter season and to guard against spring illness.

People have different types of skin (phototype) with different absorption capacities, and the length of sunbathing has to be chosen with respect to each individual user's phototype and with regard to the frequency of use of this or other similar (sun or solar) radiators.

Use sunglasses or keep your eyes closed during use.

Before visiting the solar meadow, remove any cosmetics from your body.

Change the position of the body.

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu.  Odpočiňte si ve venkovní výřivce, navštivte finskou či solnou saunu nebo parní lázeň. Objednat si můžete i masáže a zábaly. 

Více »

Gastronomie

Navštivte naši hotelovou restauraci Well. Ochutnejte staročeskou kulajdu, hovězí burger s domácími hranolkami nebo svíčkovou. Jako dezert doporučujeme lívance z podmáslí. Naše kuchyně  také připravuje pro hotelové hosty bohatý snídaňový bufet. 

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte  sport, odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené pobytové balíčky.  Z našich hotelových služeb si určitě vyberete ať už navštívíte naši hotelovou restauraci, využijete snídaňový bufet nebo navštívíte wellness centrum. Náš hotelový personál se postará o vaše pohodlí. 

Více »