Letní aktivity - Doporučené túry

SNĚŽKA - VÝSTUP NA NEJVYŠŠÍ HORU ČR

Vrchol Sněžky (1602 m.n.m.) přitahuje poutníky už přes pět set let. Její pojmenování je odvozeno od přídavného jména sněžná - sněhem pokrytá.

Sněžka svým tvarem připomíná trojboký jehlan, kde prudký severní svah spadá na polskou stranu, západní hřeben na vrcholovou planinu Úpské rašeliny a jižní svah do Obřího dolu. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice a najdete zde unikátní vysokohorskou přírodu, která nemá ve střední Evropě obdobu.

Vrcholu Sněžky lze dosáhnout mnoha cestami z různých směrů.

 1. Lanovou dráhou
 2. Obřím dolem z Pece pod Sněžkou
 3. Přes Růžohorky z Pece pod Sněžkou
 4. Přes Růžohorky údolím Šramlu z Velké
 5. Lanovkou na Portášky z Velké Úpy přes Růžohorky
 6. Přes Richterovy boudy, Výrovku a Luční boudu (varianta přes Modrý důl)
 7. Lanovkou na Hnědý vrch, přes Liščí horu, Bufet Na Rozcestí, Výrovku a Luční boudu
 8. Přes Severku, Bufet Na Rozcestí, Výrovku a Luční boudu
 9. Z Horní Malé Úpy přes chatu Jelenka

Při všech výstupech se však dobře připravte na změnu počasí i teploty, na vrcholu budete o 800 metrů výš než dole v údolí.

 

TURISTIKA

Nepřeberné množství turistických tras v okolí vás zavede do nádherné horské krajiny s mnoha krásnými výhledy do dlouhých údolí i na mohutné hřebeny nejvyšších českých hor. Pro poznávání samotné Pece pod Sněžkou a blízkého okolí je dobré využít mnoha značených vycházkových tras.

CYKLOTURISTIKA

Pec pod Sněžkou a její okolí nabízí velké množství značených, různě náročných cyklotras. Počáteční výškový rozdíl lze snadno překonat pomocí lanovky - přepravu kol nabízí lanovka na Hnědý vrch, Portášky i na Černou Horu v Janských Lázních. Od června do září je možné využít pravidelné linky Krkonošských cyklobusů - aktuální informace o jejich provozu naleznete na www.krkonose.eu. Pro vyznavače extrémních sportů je v Peci připravena i sjezdová trať pro horská kola. Pro výjezd je možné opakovaně využít lanovku na Hnědý vrch.

ROZHLEDNA A LANOVÁ DRÁHA HNĚDÝ VRCH

Město Pec pod Sněžkou vystavělo pro návštěvníky východních Krkonoš novou rozhlednu na Hnědém vrchu u horní stanice lanové dráhy. Pata rozhledny se nachází v nadmořské výšce 1207,45 m n. m., hlavní vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 27 metrů nad okolním terénem a svým návštěvníkům nabízí nezapomenutelný panoramatický výhled. Rozhledna je nejvyšší stavbou tohoto druhu v oblasti Krkonoš. Otevřeno je červen - říjen dle provozu lanové dráhy Hnědý vrch. Vstup na rozhlednu je zdarma.

Přeprava lanovou dráhou jízdních kol, kočárků a psů je zdarma. Provozovatel LD je SKI-Pec.

LANOVÁ DRÁHA PORTÁŠKY

V centru Velké Úpy je situována lanová dráha Portášky, srdce lyžařského areálu SKI-Port. Dráha je v provozu celoročně a v letním období ji využijete k pohodlnému svezení od parkoviště přímo na hřebenovou trasu vedoucí na Růžovou horu a Sněžku nebo přes kopec k Dolní Malé Úpě.
Přeprava jízdních kol, kočárků a psů je zdarma.

 

RELAXPARK

     

Horská bobová dráha

Bobová dráha je dlouhá 900m, na její vrchol se přepravíte vlekem. Dvoumístný speciální bob vhodný i pro rodiče s dětmi dosahuje rychlosti až 40 km/h, ale díky ovladači si sami můžete určovat tempo sjezdu. V některých místech pak jedete i 8 metrů nad zemi.

 
Obří skluzavky

Tři nerezové skluzavky, každá o délce cca 55 metrů jsou určené nejen pro děti, ale i pro dospěle. Dolů se jezdi na speciálních klouzacích, takže nehrozí žádné poškozeni oblečeni. 

 
Trampolíny

Překonejte gravitaci! Na každou trampolínu se vejde až osm děti i dospělých do váhy 70 kg. 

 
Jízda na kladce - FLY

Zažijte opravdovou adrenalinovou zábavu. Dva úseky přejezdu Bukového údolí o délce 220 a 120 metrů jsou ve výšce 15 metrů. Nastup na přejezd a vystup najdete přímo v centru Relaxparku. 

 
Lanové centrum - Monkey park

Park se skládá z 22 po sobě jdoucích lanových překážek včetně 4 přemostění (přejezdů). Vstup do Monkey parku je povolen pro děti a dospěle od 140 cm a výhradně po absolvování speciální instruktáže odborným personálem parku. Nabídku doplňuje horolezecká stěna, lukostřelba pro děti i dospěle, půjčovna horských kol a terénních koloběžek.

 

DŮL KOVÁRNA

Historický důl Kovárna v Obřím dole provozuje Česká speleologická společnost skupina Albeřice, výhradním prodejcem vstupenek je Městské informační centrum Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Rezervaci potvrzenou koupí vstupenky si zajistíte osobně nebo telefonicky na čísle +420 499 736 130, popřípadě v dostatečném předstihu elektronickou poštou na adrese info@veselyvylet.cz.

Služba je v provozu za každého počasí, počítejte s hodinou a půl na cestu z Veselého výletu v centru Pece ke srubu u vstupu do dolu, kde musíte být kvůli ustrojení do ochranných pomůcek a instruktáži nejméně 15 minut před vstupem do podzemí.

Důl Kovárna je otevřen v měsíci červenci a v srpnu. Nenáročná trasa A s hodinovým programem je v provozu vždy od čtvrtka do neděle se vstupem do podzemí v 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 a v 16.00 hodin. Vstupenka stojí 180 Kč. Náročnější trasa B vám zabere bezmála tři hodiny a je v provozu vždy v sobotu a v neděli v 10.15 a 14.45 hodin. Vstupné je 350 Kč. Každé prohlídky trasy A i B se může zúčastnit deset návštěvníků.

 

SPORTCENTRUM v hotelu Horizont

- bazén s protiproudem (v letních měsících i venkovní vstup do bazénu s možnosti sluněni)
- sauna s osvěžujícím bazénkem a odpočinkovým prostorem
- whirlpool a solárium
- masáže: klasické, čokoládové, medové a thajské
- fitness: posilovací stroje, veslovací trenažér, rotopedy
- spinning: spinningové lekce pod vedením profesionálního lektora
- kuželková dráha
- stolní tenis
- ricochet: 2 kurty Fiberesin
- squash: 1 kurt

 

EKOFARMY A EKOLOGIE

Ekofarmy najdete v Peci dvě - Lesní bouda na úpatí Liščí hory a Děčínská bouda na Růžohorkách.
Za poznáním můžete zavítat do ekologické expozice správy KRNAP v Obřím dole.

 

VÝLETY AUTEM

 • Safari Zoo Dvůr Králové nad Labem cca 40 km
 • Adršpašské a Teplické skály cca 40 km
 • Výlet do známého polského městečka Karpacz přes Pomezní Boudy cca 40 km
 • Návštěva Aquaparku v Trutnově cca 20 km

Wellness

Moderní wellness & SPA centrum se nachází v 5. patře hotelu PECR WELL. Jeho součástí je také fantastický panoramatický výhled na Studniční horu.  Odpočiňte si ve venkovní vířivce, navštivte finskou či solnou saunu nebo parní lázeň. Objednat si můžete i masáže a zábaly. 

Více »

Gastronomie

Navštivte naši hotelovou Restauraci Deep a nebo  Burger House Pecr v hotelu  Well. Restaurace Deep nabízí speciality české a mezinárodní kuchyně.  Bruger House Pecr nabízí domácí burgery a steaky z nejlepších domácích surovin. V menu obou restaurací najdete také bezmasá jídla a dětské menu Naše kuchyně připravují  pro hotelové hosty bohatý snídaňový bufet. 

Více »

Pobytové balíčky

Ať už hledáte  sport, odpočinek ve wellness nebo zábavu, máme připravené pobytové balíčky.  Z našich hotelových služeb si určitě vyberete ať už navštívíte naši hotelovou restauraci, využijete snídaňový bufet nebo navštívíte wellness centrum. Náš hotelový personál se postará o vaše pohodlí. 

Více »